Jesteś tutaj:  Start Aktualności
Aktualności
Informator Działkowca Drukuj

 


 
altWśród najważniejszych informacji, które w lipcu znajdziesz na ogrodowych tablicach informacyjnych w swoim ROD m.in. o pracach komisji statutowej, komisji ds. skarg, o kradzieżach w ROD, podatku od sprzedaży altan, przeglądzie konkursowych ROD i działek, jubileuszu 120-lecia ogrodnictwa działkowego w Polsce oraz porady prawne. Informator działkowca w wersji on-line dostępny TUTAJ.

Załącznik plikowy do pobrania

altInformator_dziakowca_04_2017_druk.pdf
 
Ubezpieczamy działki Drukuj

 

alt

Grillowanie na działce. Dlaczego warto się ubezpieczyć? - 26.05.2017

 
Zalanie, kradzież, rozbój, pożar - to zdarzenia losowe, od których powinien się ubezpieczyć każdy działkowiec. Pożary zdarzają się często i nie wynikają tylko z wypalania traw czy zabronionych ognisk. Czasami ogień może się zaprószyć podczas  grillowania.
Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że w 2016 roku odnotowano 126 tys. pożarów, z czego 36 tys. były to pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Do pożarów na działkach dochodzi najczęściej podczas rozpalania ognisk, grillowania czy właśnie wypalania trawy. Nawet, jeśli zachowujemy środki ostrożności, nie zawsze uda się uniknąć nieszczęścia. D
latego towarzystwa ubezpieczeniowe mają szeroką ofertę dla działkowców. Można ubezpieczyć altanę w ogrodzie, a także znajdujące się w środku niej rzeczy, np. meble, sprzęt sportowy i turystyczny, narzędzia gospodarcze, sprzęt AGD. Warto zainteresować się tym tematem, bo w wielu wypadkach na działkach znajduje się wieloletni dobytek, który warto ubezpieczyć.
 
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 10