XIII posiedzenie Krajowej Rady PZD Drukuj

 


 
W dniu 24 maja br. w Warszawie odbyło się się XIII posiedzenie Krajowej Rady PZD pod przewodnictwem prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego. Uczestniczyli w nim członkowie Krajowej Rady oraz Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej Maria Fojt. Wśród najważniejszych tematów obrad znalazły się: nowelizacja statutu PZD, skargi i zażalenia dotyczące przede wszystkim przestrzegania prawa w Związku i ogrodach oraz tegoroczne obchody 120-lecia ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.
Więcej…
 
Czy płacimy podatek przy zbyciu (nabyciu)działki? Drukuj

 


 
Do Krajowej Rady PZD napływają liczne zapytania działkowców na temat podatku dochodowego od osób fizycznych, a w szczególności: czy przy „sprzedaży” działki w ROD od ceny uzyskanej w wyniku przeniesienia dzierżawy działkowej i sprzedaży nasadzeń i naniesień należy odprowadzić podatek dochodowy od osób fizycznych?  
Więcej…
 
Obradował OZ Mazowiecki PZD Drukuj

 

alt25 kwietnia br. w Warszawie odbyło się posiedzenie OZ Mazowieckiego PZD. W obradach uczestniczył wiceprezes PZD Stanisław Zawadka oraz kierownik Wydziału Prezydialnego KR PZD Marek Pytka. W czasie obrad przyjęto sprawozdania za rok 2016, preliminarz i plan pracy na rok 2017 oraz uzupełniono skład i wybrano Prezesa OZM PZD.
Głównym punktem obrad było uzupełnienie składu OZ oraz wybór prezesa Okręgu, wiceprezesów, sekretarza oraz skarbnika.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 24