Ustanowienie tytułu prawnego do działki Drukuj

Ustanawianie tytułu prawnego do działki w świetle badań Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD

altWyniki kontroli Krajowej Komisji Rewizyjnej PZD wykazały, że nie wszystkie zarządy ROD w pełni prawidłowo wdrożyły w życie nowe regulacje prawne dotyczące ustanawiania tytułów prawnych do działki, a wynikające z norm zawartych w art. 27, art. 41 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 roku o rodzinnych ogrodach działkowych oraz § 75 Statutu PZD.

Więcej…
 
Czytamy "Działkowca" Drukuj

 

altW trakcie wakacyjnego wypoczynku na działkach łączmy przyjemne z pożytecznym i pamiętajmy o pielęgnacji roślin i innych niezbędnych pracach, a niezastąpionym doradcą w tym zakresie będzie z pewnością lipcowe wydanie „działkowca”, w którym znaleźć można wiele praktycznych porad. Nie zabraknie też inspiracji związanych z wyborem ciekawych roślin i elementów małej architektury. Będą najnowsze trendy w ogrodowej modzie, artykuły o zdrowym odżywianiu, wieści z ogrodów oraz wiele innych, aktualnych tematów!
Więcej…
 
Nowelizujemy statut PZD Drukuj

Prace nad nowelizacją statutu PZD

altW dniu 6 czerwca 2017 r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji ds. nowelizacji statutu PZD. Efektem jej prac ma być wypracowanie propozycji zmian, w celu dostosowania statutu do nowelizacji ustawy Prawo o stowarzyszeniach.
 
Potrzeba nowelizacji statutu PZD, wynikająca ze zmian ustawy, jest doskonałą okazją do oceny obowiązującego od blisko dwóch lat dokumentu i wprowadzenia ewentualnych poprawek usprawniających funkcjonowanie Związku.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 24