Problemy w ROD. Inspektor nadzoru apeluje Drukuj

 

altWśród ogromnej rzeszy polskich działkowców, którzy użytkują swoje działki zgodnie z przeznaczeniem i zasadami współżycia społecznego znajdują się tzw. czarne owce, które nie szanują z trudem wywalczonych zapisów prawa. Niestety,  ich działanie kładzie się cieniem na opinii względem całego środowiska, co może negatywnie odbić się na wszystkich.
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu zwrócił się z apelem do Okręgowego Zarządu PZD w Poznaniu o interwencję ws. nieprzestrzegania przez działkowców przepisów prawnych zawartych zarówno w ustawie o ROD, jak i Regulaminie ROD. Chodzi w szczególności o przypadki związane z budową altan ponadnormatywnych
Więcej…
 
Potrzeby nowelizacji Drukuj

 

alt

KOMUNIKAT Prezydium KR PZD z 5 kwietnia 2017 r. w sprawie obowiązku nowelizacji Statutu PZD - 07.04.2017

 
KOMUNIKAT
Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców
z dnia 5 kwietnia 2017 r.
 w sprawie obowiązku nowelizacji Statutu PZD
 
 W dniu 20 maja 2016 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2015. 1923), która stanowi zasadniczą nowelizację przepisów regulujących status funkcjonujących stowarzyszeń. Tym samym dotyczy ona PZD, który działa w formie stowarzyszenia ogrodowego. 
Więcej…
 
Przestrzegajmy regulamin ROD Drukuj

Działkowiec dostał mandat za spalanie na działce

altPortal www.istotne.pl informuje, że na terenie ogrodów działkowych „Tulipan” przy ul. Śluzowej w Bolesławcu doszło 22 marca do dużego zadymienia. Okazało się, że działkowicz spalał plastikowe elementy, pochodzące z rozbiórki szklarni. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.
 
Przystępując do prac w ogrodach działkowych należy pamiętać, że na terenie całego kraju obowiązuje zakaz spalania pozostałości roślinnych na wolnym powietrzu – przypomina straż miejska. Odpady biodegradowalne należy kompostować lub nieodpłatnie przekazywać do punktów selektywnej zbiórki odpadów.
Zakaz spalania reguluje ustawa z 14 grudnia 2012 roku o odpadach (Dz.U. 9 grudnia 2016 poz. 1987). Art. 191 tej ustawy brzmi: Kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny„.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 24